Gri Portal’e Hoş Geldiniz!

Artık tüm gelen e-Arşiv faturalarınızın takip ve görüntüleme süreçlerini Gri Portal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda Gri Portal’i nasıl kullanabileceğinizi sizlere açıkladık.

1- Platforma İnteraktif Vergi Dairesi kullanıcı adı ve şifreniz ile kayıt olduktan/giriş yaptıktan sonra artık portale erişebilirsiniz. Kayıt aşamasında Hızlı Kurulum Sihirbazı ekranında GİB ve İVD senkronizasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Hızlı Kurulum Sihirbazı

2- Artık “Tüm Faturalarım” bölümünden adınıza kesilen tüm e-Arşiv faturaların (GİB e-Arşiv Portal ve İVD’de yer alan belgeler) listesine erişebilirsiniz. 

Tüm e-Arşiv Faturalar

3- Gri Portal’i efektif şekilde kullanmaya devam edebilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır.

  • Gri Portal, e-Arşiv faturalaşma süreçlerini otomatikleştirmektedir. Eğer fatura düzenleyicisi ve alıcısı Gri Portal kullanıcısıysa belge Gri Portal içerisinde alıcıya otomatik olarak iletilmektedir. Bu sebeple süreçlerinizi otomatikleştirmek için iş ortaklarınızı Gri Portal’e davet edebilirsiniz.
  • e-Arşiv fatura düzenleyen iş ortaklarınıza, düzenledikleri e-Arşiv faturaları “fatura@griportal.com” adresine iletmeleri gerektiğini bilgilendirmelisiniz. Çözümümüz bu mail adresine gönderilen xml ve zip formatındaki e-Arşiv faturaları PDF formatında platformumuza aktarmaktadır.

4- “Adıma Düzenlenenler” ve “Tarafıma Ulaşanlar” sayfalarından adınıza kesilen ve iletilen tüm e-Arşiv faturalarınızı listeleyebilirsiniz. Ayrıca faturalarınızı tarih, fatura no, unvan vb. kriterlere göre filtreleyebilirsiniz.

“Görüntüle” butonunu tıkladığınızda ise açılan ekrandan fatura içeriğini görüntüleyebilir ve bu faturayı PDF/xml formatında indirebilirsiniz.

Adıma Düzenlenen e-Arşiv Faturalar
e-Arşiv Fatura Görüntüleme

5- Tebrikler, artık gelen e-Arşiv fatura görüntüleme süreçlerinizi Gri Portal’e taşıdınız. Soru ve önerileriniz için iletişim bölümündeki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*Sunucularımız Türkiye’nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip olan ve Türkiye’nin tek Tier 3 veri merkezi sertifikasına sahip olan Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır.

e-Arşiv Fatura Görüntüleme Çözümü

Gri Portal'ı ücretsiz olarak 90 gün boyunca kullanın.

Gri Portal Logo

Sunucularımız Türkiye’nin tek Tier 3 (yüksek güvenlikli) veri merkezi sertifikasına sahip olan Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır.

turk-telekom-logo